Két inside-the-park home run Kansasben, home run derbi Minnesotában, Milwaukee-ban és Bronxban. Tex és Trout két-két hazafutást ütöttek, DeGrom és Kershaw pedig kiette az ütők szemét.

Nyilvánosságra hozták a jövő hétfői Home Run Derby résztvevőinek névsorát és a párosításokat:

A hiányzók? Trout tegnap, Harper már korábban visszamondta a részvételt, Stanton sérült.

+++

TB@KC 7:9 (0-3)

Archert nagyon megcsapták, Guthrie-t kevésbé. Logan Forsythe és Jarrod Dyson is parkon belüli hazafutást ütöttek!

A labdáért rohanó All Star-válogatott Alex Gordon falnak futott, és súlyosan megsérült.

A helyére beálló Dyson ütötte a Royals parkon belülijét. Húsz éve ez volt az első eset, hogy mindkét csapat inside-the-parkot fusson.

A hatodikban már 9:3-ra vezetett a Royals, ezen már csak kozmetikázni tudott a Rays, akik az utóbbi tíz meccsükből a kilencediket bukták.

ATL@MIL 5:6 (2-1)

A home run derbin Maybin három pontosával és Kelly Johnson szólójával meglépett a Braves Fiersről, de a Brewers Khris Davis két pontosával és CarGo szólójával kapaszkodott Teheránról, aki csak ezt a két ütést adta fel. CarGo második (3R) hazafutása már a győzelmet jelentette.

BAL@MIN 3:5 (0-3)

A negyedikben JJ Hardy szerzett vezetést Milone-ról, de a Twins Dozier és Mauer back-to-back home runjaival fordított az O’s bullpenről.

Machado és Chris Davis szintén b-2-b hazafutásai már csak sminkeltek a nyolc év után először elszenvedett söprésen.

A minnesotai closer Glen Perkins – klubrekordot jelentő – 28. mentését húzta be zsinórban.

OAK@NYY 4:5 (1-1)

Ugyan az elején az A’s szerzett két pontos előnyt, de a Yanks Tex két hazafutásával, plusz Drew home runjával 5:2-re meglépett. A legvégén Semien két pontosa már csak szorossá tudta tenni a meccset. Egy pontos különbséggel szinte csak veszíteni tud az Oakland, idén 7-22 a mutatójuk a szoros mérkőzéseken.

Kazmirt a negyedikben sérülés miatt le kellett cserélni.

A meccsről majd bővebb beszámolót is olvashatsz a  hazai jenkiblogon.

TOR@CWS 6:7 F/11 (1-2)

A White Sox pikkpakk három pontos előnyt szerzett Hutchinsonról, a Blue Jays fordított a harmadikban Danksről, de Avisail Garcia egyenlített. Az ötödikben a Toronto meglépett, a hatodikban a ChiSox egyenlített. A hosszabbítás második inningjében Eaton szóló home runjával lesétált a Sox – walk-off HR.

Egy kisligás ChiSox dobó 50 mecces eltiltás kapott a második doppingbuktájáért.

MIA@BOS 3:6 (0-2)

Sokba került a Marlins védelem három hibája, Big Papi két pontos hazafutásával már néggyel ment a BoSox a harmadikban Koehlerről. Innentől kezdve már hiába kapaszkodott a Miami, söpréssel bukták a miniszériát.

A BoSox starter Porcello hét bukott meccs után nyert végre egyet.

HOU@CLE 2:4 (1-2)

Gattis két pontos hazafutásával még az Astros szerzett vezetést, de a Tribe előbb egyenlített, majd a végén David Murphy 2RBI duplájával nyerte a meccset.

STL@CHC 6:5 (2-2)

Hammelt már a másodikban le kellett cserélni sérülés miatt, és a cseréjéről a Cards négy pontos előnyt ütött össze a negyedikre. A Cubs előbb egyenlített Wacháról, majd a hatodikban Montero 3RBI duplájával megfordította a meccset. A kilencedikben két out két strikenál Peralta két pontos hazafutást ütött Strropról, így a Cards egálra mentette a szériát.

A meccsről a hatodikban Montero fordítása után kivágták a zónát reklamáló Yadi Molinát és Matheny edzőt.

ARI@TEX 7:4  (2-0)

A sérülésből visszatérő Matt Harrisont nagyon megcsapta a D’backs, Pollock három pontos hazafutásával már öttel mentek a másodikban. Hiába kapaszkodott a Rangers, Castillo két pontos homérja tovább növelte az előnyt.

Jeremy Hellicksont az ötödikben le kellett cserélni sérülés miatt.

A Texas zsinórban a nyolcadik meccsét bukta otthon, a miniszériát söpréssel nyerő Arizona pedig április óta először áll .500-as mutatóval (42-42).

LAA@COL 3:2 (2-0)

150709-laa-col

Trout az első hazafutásával vezetést szerzett, a másodikkal egyenlített Rusinról. A closer Axfordról Giavotella ütötte be a győztes pontot, így a Halos söpört a miniszérián.

Tulo már 20 meccses ütőszériában van.

NYM@SF 4:1 (2-1)

Jacob DeGrom nyolc inningjében két ütésen tartotta a 10 strike outot is benyelő friscói támadókat, míg a Mets a végére megcsípte Peavey-t. Majd a closerről még két pontot beütve behúzták a szériát.

– rr –

PHI@LAD 0:5 (1-2)

A négy meccses széria harmadik találkozójának főhőse Kershaw volt. Az idei első complete game-jét dobó ász bár engedett 8 ütést, de kiosztott 13 strike outot, séta nélkül. Végül shutoutot szórt a harmatos Philadelphia ellen.

150709-kershaw

A Philly starter Morgan gyorsan beszedett 5 pontot, hiszen a második alján előbb Ellis (3-4) két pontos homérjából beért az a Rollins is, aki egy inninggel később három pontost csapott ki a nézők közé.

A mostanában igen felelőtlenül nyilatkozgató Philly GM Amarónak múltkor a szurkolóikat leostobázó tirádájáért, ezúttal pedig a kettes Chase Utley ekézéséért kell bocsánatot kérnie.

DET@SEA 5:4 (2-1)

A szériazáró is szórakoztatóra sikeredett Seattle-ben.

A Tigers harmadszorra is (!) elhúzott 3:0-ra, és ismét kapaszkodott a Mariners, ám ezúttal azonban nem sikerült fordítaniuk. Az üldözéses versenyben – Miggy Cabrera sérülése miatt bekerült –  1B Jefry Marte nagyszerűen játszott: 2-4, 2R, 2RBI, 1HR. A Mariners a negyedikben Ackley kétpontos hazafutásával beérte az ismét belassuló Tigerst. Ám Castellanos sac fly-jából beért Cespedes, és az így kialakult egy pontos előnyt már nem tudta egalizálni a Seattle.

SD@PIT 2:5 (0-3)

Ismét söpört a Pirates. Bár Mortonról az elején 2:0-ra elhúzott a Padres, de aztán összekapta magát. Mivel a cseréi ütés nélkül szórtak, már csak a támadókon múlt, mi lesz a vége. McCutchenék azonban jobban kihasználtk a lehetőségeket. A szintén csak öt ütést elérő Pittsburgh szorgosan kihasználta a szinglikből adódó pontszerzési lehetőségeit, aminek a hetediktől elfáradó Cashner (7.2IP, 3H, 4ER, 5K) látta kárát.

Josh Harrison 7 hétre kiesett, hiányát megérezheti a 29-15-ös hazai mérleggel álló Bucs.

Pittsburghben megemlékeztek a tegnapelőtti szélviharban a pályatakaró ponyva “áldozatául” esett munkásról :D

150709-tarp

A legfrissebb pletykák szerint a Padres őket boltolná el nyáron: Justin Upton, Will Venable, Ian Kennedy, Joaquin Benoit és Shawn Kelley.

+++

Meccsbeharangozót (17h) és napi rövidhíreket továbbra is a Facebook-oldalunkon találsz: