Kompakt beszámoló, mai szerzők: jvulman és roboter

Home run derbi Denverben, Anaheimben és Bronxban, plusz három kiállított edző. Újabb idióta néző a Wrigley-n, és szerencsés kisklambó Clevelandben. A keleti parton pedig egy hatalmas vihar után mindenütt eldurrant az ég, és megjelentek az Armageddon lovasai.

SN: Baseball fans get to see Mother Nature at her most majestic

FTW: East Coasters ignore baseball because of these stunning sunsets

SBN: Boston tornado warning leads to psychedelic sky over Fenway Park

+++

ARI@COL 5:10 (0-1)

Nyolc home runt ütöttek a csapatok, és bár Kyle Kendrick hármat is feladott a D’backs ütőinek, mégis övé lett a W, mert a Rockies lineup az ötödiben hat pontos ralit indított Chase Andersonról. A coloradói hármas Arenado egy szóló és egy három pontos hazafutást ütött.

HOU@LAA 13:3 (1-1)

CJ Wilsont nagyon megcsapta az Astros, Correa és Valbuena home runjaival már héttel mentek, mire lekapták a negyedikben. A cseréi sem úszták meg, két-két pontokat bekapva szenvedték el a kiütéses vereséget. Correának csak egy tripla hiányzott a cycle-hez, Valbuena pedig még egy home runt ütött az este.

PHI@NYY 11:6 (2-0)

A második estéjén is home runt és 5 pontot beütő Maikel Franco vezette Phillies támadósor öt pontos negyedikkel leradírozta a dombról Sabathiát, majd a kilencedikben további öt pontot rávertek Betancesre. A Yanks hiába csapott négy hazafutást, már bukták a szériát. A Philly kecsör Rupp karrierje első, a jenki hármas Headley századik home runját ütötte.

A meccsről bővebb beszámolót olvashatsz a jenki-drukkerek blogján.

BAL@BOS 6:4 (1-0)

Joe Kellyről a másodikban Flaherty sac fly-ja után három pontos home runt ütött Lough, és a négy pontos hátrányon már csak faragni tudott a BoSox.

A Red Sox edző Farrell addig reklamálta a bíró strike zónáját, amíg beküldték a klubházba:

TOR@TB 3:4 (1-1)

RA Dickey se szórt rosszul, de a nyolc inninget dobó Archer és a closer Boxberger négy ütésen tartották a Blue Jays lineupot. Az elején Navarro home runjával ugyan még egyenlített a Toronto, de később Adrubal Cabrera szólójával meglépett a Tampa, és Encarnación szólója már csak smink volt. Archer két hónapja nem vesztett meccsett, és 16-ból 10 kezdésén egyetlen vagy zéró pontot kapott be.

OAK@TEX 8:6 (1-0)

Az újonc Chi Chi Gonzalez először futott bele pofonba, mert bár előbb a Rangers megcsapta Chavezt, de Gonzalezről fordított az Oakland. A rajta megszerzett egy pontos előnyből már nem is engedtek.

LAD@CHC 0:1 F/10 (0-2)

Greinke és Hammel dobópárbaját a cseréik is folytatták, a rendes játékidőben 3-3 ütésre voltak jók a támadók. A hosszabításban azonban a Cubs feltöltötte a bázisokat, és a pinch hitter Denorfia sac fly-ja walk-offot ért.

A második alján egy néző gyerekkel a karján lekapta Hammel foul pop upját A-Gon elől, amit videóvisszajátszás után fan interference-nek ítéltek. Hammel ezzel out, inning vége.

A Wrigley Field történetében leghíresebb nézőtéri benyúlkálásról Maka írt a Hosszabbításon: Sportbotrányok IV. – A Steve Bartman-eset

A hatodikban a Cubs outfieldje úgy elvesztette szem elől a labdát, hogy Puig egy pop fly-ból futott triplát:

CIN@PIT 6:7 (0-1)

Hiába vezetett a Reds már néggyel Locke-ről, a debütáns Joe Smith-t a negyedikben elkapta a Bucs, és hét pontos ralival fordítottak róla. Cervelli három pontos, McClutch két pontos hazafutása után Bruce szóló home runja már csak szorossá tudta tenni az eredményt. Votto zsinórban a harmincadik meccsén ért ki bázisra.

ATL@WSH 1:3 (0-1)

A sérülésből visszatért Strasburg pöpec kezdése mögött a Nats gyors három pontos előnyhöz jutott Alex Woodról. Maybin hazafutása pedig csak a szépítésre volt elég, ráadásul a végén telepakolt bázisoknál csak pop outra tellett tőle. A Washington sorozatban negyedik győzelmével kezd meglépni az NL East élén az újból betliző Mets elől.

NYM@MIL 2:3 (0-1)

Niese-ről és Fiersről is két-két pontot találtak, de Cuddyer hibájából a hetedikben Carlos Gomez pontja eldöntötte a meccset.

A Mets zsinórban hatodik vereségével már az edzőnél is kezd elszakadni a cérna.

KC@SEA 0:7 (1-1)

Montgomery a végigszórt meccsén kiosztott 10 strike outot, és 4 ütésen tartotta a Royals támadóit. A Mariners lineup 3-3 pontos negyedikkel és ötödikkel simázta Guthriet.

SD@SF 3:2 F/11 (0-1)

150624-sd-sf

MadBum hiába osztott ki karriercsúcsot jelentő 14 K-t, ugyanúgy két pontot ütöttek róla, mint a san diegói Despaigne-ről. A tizenegyedikben Hunter Stricklandről Amarista beütötte Derek Norrist, és hogy a Giantsnek ne legyen rá válasza, Kimbrel behúzta a mentést.

A meccsről a nyolcadikban kivágták az új Padres edzőt, amiért Clint Barmes strikes outját reklamálta:

CWS@MIN 6:2 (1-1)

Cápa az elején Eddie Rosariónak feladott egy home runt, de aztán magára talált, és még a támadósor is megtámogatta. A ChiSox 2:1-s hátrányból addig ütötte Pelfreyt és a cseréit, amig kényelmesen be nem húzták a meccset.

– rr –

DET@CLE 7:3 (2-0)

David Price-t ugyan ütötték – 6.2IP, 9H, 1ER, 7K – de az Indians csak Lindor sac fly-jából szerzett róla pontot.  A hazaiaknál viszont Salazar az ötödik tetején beleszaladt egy hat pontos raliba, ami el is döntötte a meccset. Sőt, nagyjából ő indította, amikor Cabrera kiért az egyesre a dobó hibája miatt. A még nagyobb különbségű vereséget csak a kilencedik alján tudták elkerülni pár izzadságszagú akcióval a reliver Wilson ellen. A Tribe kettes Kipnis már 18 meccses ütőszériában van, de az Indians az ilyen divízióvereségek miatt áll többek közt a negyedik helyen az AL Centralban, szinte reménytelen helyzetben.

A meccsről kivágták a clevelandi dobóedzőt, amikor a dombról lefele beleállt a sporikba:

Az ötödik inningben egy, az egyes bázis mellett ülő kissrác elkapott egy pattogó groundert, majd heves gesztikulásába kezdett Miggynek, aki a kesztyűjével és az ütőjével ajándékozta meg a kölyköt:

STL@MIA 4:3 (1-0)

A késve érkezők lemaradtak az év eddigi legnagyobb homérjáról, amit ki más, mint Stanton ütött. A két pontos löket 484 lábra szállt az első alján Martinezről.

Ezt Hechavarria egy single RBI-jal megtoldotta, így két inning után már hárommal ment a Miami. A Cards lassan ébredt fel Csipkerózsika álmából, Heyward HR-ja eltalált egy csengettyűt, így megébredtek a vendégek. Scruggs RBI duplájából Molina és Jay is beért, ezzel egál lett. A döntő pontot a hetedik tetején Mark Reynolds ütötte be.

+++

Ma négy matiné-meccs lesz, egy este, a többi éjszaka.

+++

Meccsbeharangozót (17h) és napi rövidhíreket továbbra is a Facebook-oldalunkon találsz: