Olvasóbarát hosszúság, csak a lényeg tömören, minden további az összefoglalók alatti linkeken. Szerzők: jvulman (DET) és roboter (BAL, WSH) Ha csatlakoznál, a részleteket itt találod. Ha pedig lemaradtál, a tegnapi beszámolónkat itt olvashatod: MLB – 41. játéknap, péntek

És ha nagyon lemaradtál volna, akkor íme az elmúlt két hét történéseinek összefoglalója a Hosszabbításon Tóth András tollából: May Madness

+++

Tíz pontos ralli egyetlen inningben, Miggy 400. home runja és három grand slam a mindenhol potyogó HR-derbiken.

+++

Nem sokáig kellett várni a Miguel Cabrera 400. home runjára.

St. Louis-ban a zuhogó eső ellenére rögtön az első ütéshez állásánál az első tetején, 2 out 3-2 pitch countnál ütögetett pár foult, aztán Tyler Lyons nyolcadik dobását kivágta középre.

A 2x MVP, 3x ütőbajnok, 2012-es Triple Crown, 32 éves Miggy ezzel nagyon jó úton halad afelé, hogy a legszűkebb elitbe tartozzon: a 600HR/3000H klubba. Ez annyira szűk elit, hogy csak Willie Mays és Hank Aaron tartozik ide. (És Pujols meg A-Rod fog hamarosan.)

150517-miggy

Ezen kívül – aki szokott Tigers meccset nézni, tudhatja – Miggy szeret beszélni. Home plate umpire legyen a talpán, akinek még nem szólt be. Tegnap a nyolcadik tetején egy remek double play után is szóba elegyedett a nem túl nyájas Cards szurkolókkal a latínó lazaságával.

A másfél órás esőszünet után Cabrera home runjára Carpenter szóló HR-ja egyenlített, aztán Bourjos is csapott egyet Price-ról a másodikban, és máris a Cards vezetett 2:1-re. A harmadikban fordított a Tigers Kinsler és Cespedes RBI-jaival, majd a hatodikban Peralta home runjával ismét egyenlített a Cardinals: 3:3

Ez már a harmadik HR volt, amit a – bokasérülése miatt egy meccset kihagyó – Tigers-ász Price a meccsen feladott: 6.2IP, 7H, 3ER, 3HR, 2BB, 9K

Heyward a hetedikben vezetést szerezhetett volna, de nem volt biztos benne, hogy Grichuk fly ballját lekapják-e, így a kettesről csak a harmadikig futott, nem a hazaira.

A rendes játékidőben így maradt a döntetlen, de a Tigers nem húzta sokáig a ráadást, a tizedik tetején Iglesias RBI szinglijéből JD Martinez beért, és az inning alján a closer Soria ellen nem volt ellenszere a Cardsnak. Akik ezzel bukták a szériát, bármi is lesz a ma éjjeli Sunday Night Baseball tévémeccsükön. Ez idén az első hazai szériájuk, amit elvesztettek: DET@STL 4:3 (F/10)

+++

Újabb masszív csapást mért a Giants a Redsre Cincinnatiben.

A hazaiknál a dombon az a Leake állt, aki két hete még kétszer egymás után 8IP meccseken shutoutolta az ellenfeleket. Nos, tegnap Mike Leake-t ütötte, ahol érte a Giants ütősora: 5IP, 11H, 9ER, 3HR, 1BB, 2K. Az ötödik tetején Crawford (3-5, 2R, 6RBI) idei első grand slamje után már egy kövér kilences állt a SF neve mellett az eredményjelzőn, míg a Reds alig talált labdát.

Brandon Belt is villogott, a Frisco – ezúttal – egyes védője, 3-5, 2R, 1HR-t ütött. A Spring Training alatt kezét tört Pence is parádésan tért vissza: 2-3, 3R, így tegnap minden összejött a Giantsnek. A pénteki örömjáték (10:2) és a tegnapi slugfest után, ha ma is nyernek, behúzzák a szériát. Az idei évben ez az első alkalom, hogy két egymást követő meccsen ütöttek legalább tíz pontot: SF@CIN 11:2

– jv –

+++

A Mets kivégezte a Brewerst, a negyedikben 10! pontos rallit vezettek.

15 ütőt sorakoztattak fel csak abban az inningben. Erről tök felesleges írni bármit is, nézd meg, ilyet nem mindennap látsz :D

A Mets a sorozatos vereségei után rettenetes bosszút állt szerencsétlen Garzán, szó szerint feltrancsírozták: 3.1IP 10H 10ER 1HR 3BB 2K

DeGrom pedig hat inningje alatt egyetlen pontot engedett a Brewersnek: MIL@NYM 1:14

– rr –

+++

A többi meccsről távirati stílusban:

+++

Jace Peterson, az Atlanta újonc kettesének első major home runja grand slam lett, így hiába ütött Stanton ismét egy bődületesen nagy homért, a Braves behúzta a meccset: ATL@MIA 5:3

Stanton home runját egy néző puszta kézzel kapta le!

+++

A Minnesota újabban hengerel, tegnap Escobar (4-4) vezetésével kapták el a Rayst, ahol a kezdő Colome hamar kipukkadt: TB@MIN 4:6

+++

A Pirates hiába ütötte  Lestert – 7IP 9H 1ER 1HR 7K –, egyetlen Sean Rodriguez home runon kívül nem tudtak rajta pontot beütni, a Cubs simán nyert: PIT@CHC 1:4

+++

A Phillies megcsapkodta az arcsérüléséből felépült Bradleyt – 2IP 5H 4ER 1HR 3BB 1K –, és ugyan Yasmani Tomas megütötte első major HR-ját, a Philly korai előnyét nem tudták ledolgozni: ARI@PHI 5:7

+++

Hiába talált magára Ubaldo – 7IP 7H 2ER 0!BB 6K –, az Angels ütősora megette vacsorára a b’morei bullpent: LAA@BAL 6:1

+++

Yanks-meccs? NYY Hungary:

FB.com/NewYorkYankeesHungary/posts/490801441071593

Röviden: CC Sabathia penge volt, és Headley ill. Alex Rodriguez 663. home runja elég volt Kansasben: NYY@KC 5:1

+++

A White Sox zsinórban a negyedik szériáját nyerte azzal, hogy döntetlennél a hetedikben meglépett az oaklandi cseréről: CWS@OAK 4:2

+++

Az adok-kapok homér-fesztiválon az Astros zsinórban második este ütött három long ballt: TOR@HOU 5:6

+++

150517-cle-tex

Potyogtak a pontok Arlingtonban, mindkét kezdőt hamar kivégezték, a Rangers három home runnal 8:7-re ment a végén, majd az Indians bekupakolt hármat a kilencedikben a closer Neftali Feliznek: CLE@TEX 10:8

+++

Szintén home run derbin nyert a Boston Seattleben, Porcello jobban szórt, mint a gyenge napot kifogó King Felix: BOS@SEA 4:2

+++

A Nats rögtön az elsőben bevert hármat a Padres kezdő Cashnernek, és Scherzer hét pont nélküli inningjével + 11 strike outjával együtt ez bőven elég is volt: WSH@SD 4:1

+++

És végül: megszakadt Greinke 10 meccses győzelmi sorozata, a Rockies ugyan csak egyetlen pontot ütött be rajta, de a Dodgers bullpenen elúszott a meccs, hat pontot kaptak az utolsó három inningben: COL@LAD 1:7